sketchup 6

     نرم افزار Google SketchUp یک نرم افزار بسیار قدرتمند در خصوص طراحی بصورت سه بعدی و محصول کمپانی Google است.
     شاید تا کنون نام خیلی از نرم افزار های طراحی سه بعدی را شنیده باشید ولی Google ketchUp بصورت خیلی ساده و با توضیحات کاملا تصویری به شما کمک میکند تا طراح سه بعدی اشیا (ساختمان، مدلهای قطعات و ...) را در کمترین زمان و ساده ترین ابزارها ایجاد کنید.  آموزش نسبتاً آسان آن از مهمترین ویژگی های این نرم افزار می***باشد. به گونه***ای که به سرعت به یکی از محبوبترین نرم افزارهای 3بعدی سازی در بین دانشجویان کشورهای مختلف تبدیل شده است.این نرم افزار مورد توجه معماران، دکوراتورها، طراحان صحنه و حتی طراحان بازی نیز قرار گرفته است.
     محیط sketchup امکان ترسیم نقشه های دوبعدی و تبدیل سریع آن به احجام سه بعدی و تکمیل کار به وسیله متریال و تنظیم نور و نهایتاً خروجی هایی در قابل عکس یا فیلم به ما می***دهد.

     این برنامه بر خلاف سایر برنامه های 3D نیاز به منابع سیستم کمتری دارد و در کامپیوترهای ضعیف هم قابل اجرا هست. با ظاهری ساده و کاربر پسند ارتباط خوبی را با افراد تازه کار ایجاد میکند و مثل همیشه نتیجه یک پروژه موفق از شرکت Google است.
     یکی از اهداف اولیه ایجاد این نرم افزار تهیه مدل سه بعدی از کلیه مناطق روی کره زمین برای نرم افزار Google Earth بوده ولی به تدریج بر امکانات نرم افزار اضافه شده و اکنون کم کم بین حرفه های سه بعدی جایی برای خود دست و پا کرده است.
     در این نرم افزار می توانید با انواع دوربین ها کار کنین و مدل ها را با بهترین کیفیت رندر کنید. قابلیت ارتباط با نرم افزارهای قدرتمند ادیتور گرافیکی مثل فوتوشاپ جهت استفاده از Patternهای حرفه ای و سایر امکانات فراوان گرافیکی فوتوشاپ و ... امکان پذیر است. البته برای استفاده از کلیه امکانات جانبی باید plug-in ها و نرم افزارهای thirt party مورد تائید Google را از سایت اختصاصی این برنامه دانلود و نصب کنید.
     همچنین این نرم افزار مدل های برنامه 3D STUDIO MAX رو هم پشتیبانی کرده و میتواند مدل های ساخته شده شما رو به برنامه قدرتمند Google Earth انتقال دهد.

http://www.noandishaan.com

/ 0 نظر / 10 بازدید